Rekreace v Krkonoších, rekreační pobyty Krkonoše

Zavítejte do nejznámějšího střediska v Krkonoších, do Špindlerova Mlýna a ubytujte se v pensionu Monika poskytujícího komfortní služby snoubené s rodinným prostředím, domácí kuchyní a skvělou relaxací. Krkonoše nesou několik prvenství. Nejen že jsou nejvyšším pohořím republiky, ale nachází se zde i nejvyšší hora České republiky, kterou je Sněžka se svými 1602 metry nad mořem.

Rekreace Špindlerův Mlýn a okolí

Na území Krkonoš, které na severu tvoří hranici České republiky s Polskem, se rozkládá Krkonošský národní park. V Krkonoších je cca 700 km turisticky značených tras. Tyto trasy vedou rozmanitým terénem s různou náročností. V zimním období jsou některé z nich uzavřeny. V orientaci návštěvníkům hor pomohou nejrůznější tištěné průvodce, popřípadě pracovníci informačních center. I přesto, že Krkonoše patří ke kolébkám lyžování v České republice, není to zdaleka jediný způsob, jak zde lze trávit volný čas. Vyzkoušet si můžete od snowkitingu, přes horolezectví a ledolezectví, paragliding až po různé vodní sporty a v neposlední řadě přitahuje Krkonošský národní park stále více vyznavačů cykloturistiky a turistiky. Pension Monika Vám nabízí příjemné útočiště a základnu, odkud se lze vydávat za všemi zmíněnými sportovními a rekreačními aktivitami.

Přehrada Labská

Krkonoše a konkrétně Špindlerův Mlýn má jistě co nabídnout a netýká se to jen toho, že obsazuje několik prvenství. Při příjezdu do Špindlu nelze přehlédnout první přehradu vystavěnou na řece Labi, kterou je přehrada Labská. Její návštěvu lze jen doporučit. Trasa je dostupná i pro maminky s dětmi a kočárky, takže je nenáročná a přesto mimořádně zajímavá. Impulsem k výstavbě tohoto krásného díla, a v současnosti i k technické památce, byly katastrofální povodně na konci 19. století, konkrétně v roce 1897. V přehradě je i možnost koupání, ale bez jakéhokoliv zázemí a vzhledem ke studené, horské vodě je koupání jen pro opravdové otužilce.

Výstup na Sněžku

Dalším prvenstvím, které Krkonoše mají, je nejvyšší hora České republiky, Sněžka. Se svými 1602 metry nad mořem je významnou dominantou východní části Krkonoš. Název Sněžka pochází z 19. století, je odvozen od pojmenování Sněžná, jako „sněhem pokrytá“. První český název byl Pahrbek Sněžný, pak Sněžovka a od roku 1823 pak definitivně Sněžka. Vrcholek Sněžky je častým turistickým cílem a je několik způsobů, jak se na něj dostat. K dosažení vrcholu lze zvolit pěší túru anebo lanovkuz Pece pod Sněžkou. Průměrná celoroční teplota na vrcholku Sněžky se pohybuje okolo 0,2 stupně Celsia. Přes vrchol prochází česko-polská hranice a je z něj nádherný panoramatický výhled do širokého okolí.

Pramen řeky Labe, Pančavský vodopád

Raritou Špindlerova Mlýna je i to, že 8 kilometrů od jeho centra pramení evropský veletok a zároveň nejmohutnější česká řeka Labe. Ze Špindlerova Mlýna se tak vydává na pouť dlouhou 1 122 kilometrů. Lze zde spatřit také nejvyšší vodopád v České republice a tím je vodopád Pančavský s výškou 148 metrů.