Tipy na výlet

Při Vašem pobytu ve Špindlerově Mlýně se budete pohybovat přímo v centru Krkonoš. Budete mít tedy ideální výchozí pozici k návštěvě naší nejvyšší hory - Sněžky (1602 m n/m) - což je krásný jednodenní výlet s neopakovatelnými pohledny do krajiny, na horská plesa v Polsku, úchvatnými pohledny z Kozích hřbetů do údolí Sv. Petru ve Špindlu. (pěší trasa ca 21 km)

Dále je velmi oblíbený jednodenní výlet k "Prameni Labe". Ten začíná jízdou na čtyřsedačkové lanovce na Medvědín do výšky 1235 m n/m, odkud uvidíte i Sněžku, dále pěšky přes "Šmídovu vyhlídku", ze které uvidíte celý hřeben Krkonoš od Labské boudy až po Malý Šišák nad Špindlerovou boudou, dále přes Vrbatovu boudu , památník horalů a sportovců Hanče a Vrbaty, na pramen Labe (Špindlerův Mlýn je první město, kterým řeka Labe protéká, přístavní město Hamburk je město poslední, kde Labe vtéká do moře). Do Špindlerova Mlýna se vrátíte krásným Labským údolím, okolo Krakonošovy zahrádky, s výhledem na Pančavské vodopády. (ca 20,5 km)

Další hřebenové tůry Vás zavedou například na Martinovu boudu (kde jako malá žila Martina Narvátilová - světová tenisová hvězda - nese své jméno dle této boudy. Dále je na hřebenech krásná a jedna z největších horských bud - Labská bouda, s výbornou kuchyní a vlastním pivovarem, bouda Dvoračky s krásnou terasou a výbornou kuchyní, Moravská bouda, Medvědí bouda, Erlebachova bouda, Josefova bouda, Bouda u Bílého Labe a spousta dalších, které stojí za návštěvu.

Výlety se dají naplánovat u mapy v naší recepci dle Vašich sportovních možností, chutě, počasí, od nejlehčích, kdy výšku naberete jízdou sedačkovou lanovkou nebo autobusem na Špindlerovu boudu, až po náročné celodenní výlety přes hřebeny Krkonoš. Určitě si všichni turisté u nás najdou své trasy, které jim budou vyhovovat jak profilem cesty, tak cílem. Pro rodiny s dětmi je například v provozu dětský park na horní stanici lanové sedačkové dráhy na Medvědíně, kde si děti pohrají v lanovém parku a rodiče se mohou kochat výhledem na panorama hor v okolí. Už jenom dojem z jízdy lanovkou na kopec, kde dříve žili jen medvědi, bude pro děti životním zážitkem, který jim utkví v paměti na celý život...