Rekreace v Krkonoších, rekreační pobyty Krkonoše

Zavítejte do nejznámějšího střediska v Krkonoších, do Špindlerova Mlýna a ubytujte se v pensionu Monika poskytujícího komfortní služby snoubené s rodinným prostředím, domácí kuchyní a skvělou relaxací. Krkonoše nesou několik prvenství. Nejen že jsou nejvyšším pohořím republiky, ale nachází se zde i nejvyšší hora České republiky, kterou je Sněžka se svými 1602 metry nad mořem.

Rekreace Špindlerův Mlýn a okolí

Na území Krkonoš, které na severu tvoří hranici České republiky s Polskem, se rozkládá Krkonošský národní park. V Krkonoších je cca 700 km turisticky značených tras. Tyto trasy vedou rozmanitým terénem s různou náročností. V zimním období jsou některé z nich uzavřeny. V orientaci návštěvníkům hor pomohou nejrůznější tištěné průvodce, popřípadě pracovníci informačních center. I přesto, že Krkonoše patří ke kolébkám lyžování v České republice, není to zdaleka jediný způsob, jak zde lze trávit volný čas. Vyzkoušet si můžete od snowkitingu, přes horolezectví a ledolezectví, paragliding až po různé vodní sporty a v neposlední řadě přitahuje Krkonošský národní park stále více vyznavačů cykloturistiky a turistiky. Pension Monika Vám nabízí příjemné útočiště a základnu, odkud se lze vydávat za všemi zmíněnými sportovními a rekreačními aktivitami.

Přehrada Labská

Krkonoše a konkrétně Špindlerův Mlýn má jistě co nabídnout a netýká se to jen toho, že obsazuje několik prvenství. Při příjezdu do Špindlu nelze přehlédnout první přehradu vystavěnou na řece Labi, kterou je přehrada Labská. Její návštěvu lze jen doporučit. Trasa je dostupná i pro maminky s dětmi a kočárky, takže je nenáročná a přesto mimořádně zajímavá. Impulsem k výstavbě tohoto krásného díla, a v současnosti i k technické památce, byly katastrofální povodně na konci 19. století, konkrétně v roce 1897. V přehradě je i možnost koupání, ale bez jakéhokoliv zázemí a vzhledem ke studené, horské vodě je koupání jen pro opravdové otužilce.

Výstup na Sněžku

Dalším prvenstvím, které Krkonoše mají, je nejvyšší hora České republiky, Sněžka. Se svými 1602 metry nad mořem je významnou dominantou východní části Krkonoš. Název Sněžka pochází z 19. století, je odvozen od pojmenování Sněžná, jako „sněhem pokrytá“. První český název byl Pahrbek Sněžný, pak Sněžovka a od roku 1823 pak definitivně Sněžka. Vrcholek Sněžky je častým turistickým cílem a je několik způsobů, jak se na něj dostat. K dosažení vrcholu lze zvolit pěší túru anebo lanovkuz Pece pod Sněžkou. Průměrná celoroční teplota na vrcholku Sněžky se pohybuje okolo 0,2 stupně Celsia. Přes vrchol prochází česko-polská hranice a je z něj nádherný panoramatický výhled do širokého okolí.

Pramen řeky Labe, Pančavský vodopád

Raritou Špindlerova Mlýna je i to, že 8 kilometrů od jeho centra pramení evropský veletok a zároveň nejmohutnější česká řeka Labe. Ze Špindlerova Mlýna se tak vydává na pouť dlouhou 1 122 kilometrů. Lze zde spatřit také nejvyšší vodopád v České republice a tím je vodopád Pančavský s výškou 148 metrů.

Last minute & balíčky

Velké LCD TV 80cm + Sat 200 programů

Vážení hosté, všechny naše pokoje jsou vybaveny novými velkými 32´´ LCD TV se satelitním příjmem Full HD a více než 199 TV programy celého světa... 

NOVĚ - VŠECHNY POKOJE S LEDNICÍ

Vážení hosté, nově jsme z důvodu zvýšení Vašeho komfortu vybavili všechny pokoje malými bezhlučnými ledničkami k Vašemu využití. 

UBYTOVÁNÍ S KUCHYŇKOU

Vážení hosté, na dotaz Vám můžeme potvrdit i k Vašemu ubytování možností využití malého kuchyňského koutu s lednicí, mikrovlnnou troubou, varnou konvicí a ledinicí. Někdy je opravdu příjemné po horské tůře vychutnat v klidu svůj oblíbený čaj či kávu, připravit si sám lehké občerstvení či večeři. Máte možnost ... 

WELLNESS + RELAX = 2 OSOBY ZA CENU 1 OSOBY

Vážení hosté, při pobytu 1-10 nocí máte jako hoté našich pensionů vstup do nového luxusního wellnes centra (400m vedle našich pensionů) pro dvě osoby za cenu osoby jedné,možno využít každý den Vašeho pobytu (při pobytu např. 3 dny = 3x wellnes) - tj.: 11.00-17.00 hodin za 100 CZK pro dvě osoby - k dispozici bazén, vířivka, parní lázeň 17.00-21.00 hodin za 150 CZK pro dvě osoby - k dispozici bazén, vířivka, parní lázeň, sauna, infrasauna, to vše bez časového omezení!! Možnost přiobjednání různých druhů MASÁŽÍ. 

VÝHODNÁ POLOHA NAŠEHO PENSIONU A APARTMÁNŮ

Velkou výhodou našeho pensionu a apartmánů je jeho poloha. Nachází se na jižním slunečném svahu, ve slepé klidné ulici u lesa v sousedství dalších 9 nových pensionů, přitom jen 10 minut pěšky do centra Špindlu. Čtyřsedačková lanová dráha na Medvědín (směr pramen Labe), je vzdálena od pensionu cca 600 m, autobusová zastávka na hřebeny Krkonoš (směr Sněžka 1602m) cca 800 m. Rádi Vám poradíme u mapy známé či méně známé turistické i cyklistické stezky, které začínají pár metrů od našeho pensionu - Vašeho prázdninového ubytování.

VYUŽITÍ PŘÍSPĚVKU OD ZAMĚSTNAVATELE

Vážení hosté, můžete u nás využít příspěvek na Vaší dovolenou z Vašeho podnikového fonfu FKSP. Můžete zažádat o příspěvek Vašeho zaměstnavatele, kterému my zašleme fakturu za Vaše ubytování (nebo třeba jen část celkové částky) a případný zbytek celkové částky doplatíte v hotovosti na recepci pensionu. Tuto možnost využívá stále více našich hostů ... Proč by jste to nezkusili využít i Vy?

SKUPINOVÁ RESERVACE - SLEVA

Vážení hosté, v případě zájmu o skupinovou reservaci (více než 8 osob), nebo více nocí (více než 7), nás prosím kontaktujte. Rádi Vám připravíme cenově akční nabídku. 

INTERNET ZDARMA !

Vytvořili jsme kvalitní internetové připojení pro všechny hosty ubytované v našich pensionech i apartmánech. Internetové připojení je na všech pokojích i restauraci. Internetové připojení mají naši hosté ZDARMA bez omezení. 

DÁRKOVÝ POBYTOVÝ POUKAZ - V CENĚ SE VSTUPEM DO LUXUSNÍHO WELLNESSCENTRA ZDARMA

Vážení hosté, připravili jsme pro Vás možnost zakoupení dárkových pobytových poukazů pro Vaše blízké či kamarády. Využijte této možnosti k překvapení neotřelým dárkem. Termín uskutečnění pobytu si můžete určit sami, nebo ho nechat na výběru samotného obdarovaného. Ze zkušenosti již odbydlených dárkových poukazů víme, že tímto dárkem dostali obdarovaní nevšední a hezký zážitek. A o to přeci jde, někoho mile překvapit a potěšit. NAVÍC V CENĚ POBYTU JE ZAHRNUT JAKO BONUS VSTUP BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ DO LUXUSNÍHO VELLNESSCENTRA 400 M VEDLE PENSIONU - ZDARMA